Beachklub Sport Vítkov, na rekonstrukci jehož sportoviště přispělo hlavní město Praha, v září nabírá děti do svých kroužků.

Od října 2017 sportoviště nabízí pravidelné beachvolejbalové kroužky pro děti od 6 do 15 let, které jsou vhodné pro úplné začátečníky i pokročilé. Přijďte si vyzkoušet první hodinu zdarma a následně se můžete přihlásit do pololetního kroužku.

Pohyb v písku je přirozený

Kroužky jsou zaměřené na všeobecný pohybový rozvoj a základy beachvolejbalu. Pohyb v písku je pro děti přirozený a zábavný. Tréninky budou probíhat v časech od 15 do 18 hodin v uzavřených skupinkách, rozdělených podle věku a výkonnosti pod vedením Ondry Michálka.

Sportuje se v beachvolejbalovém areálu Sport Vítkov. Od října bude na kurtech postavena vyhřívaná přetlaková hala, ve které budou probíhat tréninky za jakéhokoliv počasí.

Dříve na vrchu bývala vinice

A jaká je historie místa, kde se dnes sportuje? Vrch Vítkov pokrývaly od počátku patnáctého století až po třicetiletou válku vinice, poté byl až do 30. let 19. století holý. Tehdy se začalo se zalesňováním a výsadbou ovocných dřevin.

V 90. letech byl pověřen František Thomayer přeměnou západní části vrchu v městský sad. Po první světové válce bylo na jižním svahu umístěno sportoviště Sokola Praha (nynější Sokol Žižkov I.). Další úpravy parku proběhly ve 30. a 40. letech 20. století spolu se stavbou Národního památníku.

A dnes krom trávy najdete na Vítkově také písek. Sídlí tu totiž klub plážového volejbalu.

 

Podívejte se na webové stránky: www.sportvitkov.cz