Pražané stylově zakončili rok, v němž byla metropole Evropským hlavním městem sportu, a naplno využili projektu Týdne sportu zdarma. Ten proběhl na pražských sportovištích už poosmé a přilákal přes 25 tisíc obyvatel. Rekordní byl i počet zapojených sportovišť – své brány jich otevřelo 111.

„Týden sportu zdarma je už tradičním vánočním dárkem pro Pražany, ale především motivací ke sportování a objevování nových sportovišť. Obrovský zájem dokazuje, že je Praha sportovním městem a že si titul Evropské hlavní město sportu zasloužila právem,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD). „V letošním roce se budeme snažit nabídku v rámci Týdne sportu zdarma ještě rozšířit. Rád bych i tímto způsobem oslovil provozovatele, aby se k této skvělé akci připojili,“ dodal.

Možnost zdarma si zasportovat, shodit přebytečná kila nebo si jen zkusit nový sport využilo od 25. do 31. prosince 2016 zhruba 25 tisíc Pražanů. Největšími hity byly tradičně plavecké bazény, veřejná kluziště, posilovny či bowling. V nabídce nechyběly sporty jako jezdectví, kulečník, lezení či skateboarding, zájemci se mohli přiučit i bojovému umění.

Akce Týden sportu zdarma přivedla na zapojená sportoviště zástupy návštěvníků, rezervace mizely z webových stránek rychlým tempem. Úspěch dokazují i ohlasy sportovišť. „Týden sportu zdarma je každoročně velice úspěšná akce, o kterou Pražané projevují velký zájem. Letos návštěvníci využily kapacity na maximum,“ zhodnotila akci Renata Plasová, vedoucí provozu SK Motorlet Praha.

Příští Týden sportu zdarma se uskuteční 25. až 31. prosince 2017.